חפש בבלוג זה

לא משליכים ערב פנוי לפח- הסדרות הבריטיות שלא ייתנו לכם לישון

מהן הסדרות הבריטיות הטובות ביותר המשודרות בנטפליקס, ואיך כל זה קשור לשיעורי ילודה נמוכים באירופה וארה"ב?

הילדים נרדמו, עלטה כיסתה את הבית. ערוצים אחד ושתיים משרדים תוכניות אקטואליה ובקיצור ישנה תחושה כללית שאין מה לראות, אבל מצד שני ישנה כמיהה עזה לשבור את שיגרת היום יום. הדקות נוקפות, העיניים מתחילות להיעצם ומחשבה טורדנית מפלחת את התודעה, האם נצליח למצוא סדרה או סרט מעניינים ב-Netflix ולא סתם נוריד ערב לטמיון? המלאכה מרובה והזמן דוחק, ותחושות של ייאוש משתלטות על ספת הסלון. אל דאגה, זו אינה גזרת גורל, מצורפת רשימה של סדרות מרתקות היישר מהממלכה הבריטית, שכבר ניבא עליה חנוך לוין, "בלונדון טלביזיה מצויינת", קחו את הזמן הוסיפו את הסדרות לרשימה הצפייה שלכם, ותודו לאל על כך ששירותי הצפייה הביאו איתם את מיטב התוצרת של הBBC ישר לסלון שלכם והכל ב-30 ₪ לחודש.

סדרות מתח בריטיות שיסחפו אתכם לצפייה מרתונית  

בשם החוק (Line of Duty) 


שתי עונות מצוינות העוסקות ביחידה לחקירות שוטרים בלונדון. העונה הראשונה שוזרת בין שני סיפורים שלכאורה לא קשורים זה בזה הרג עבריין במהלך מרדף משטרתי וחקירת שחיתות בצוות חקירה מיוחד.  באופנים בלתי צפויים קווי העלילה פוגשים אלו את אלו ויוצרים דרמה משטרתית במיטבה המצליחה להביא גם את ניחוח חדרי החקירות וגם את העולמות האישיים של השוטרים. העונה השנייה נבנתה על הקצוות הלא שרוכים של העונה הראשונה וגם שם לא ברור מיהם הטובים ומיהם הרעים. בהחלט חוויה שתוביל אתכם מפרק לפרק מבלי יכולת לעצור.
לצופה הישראלי זמינות רק שתי עונות מבין חמש העונות שיצאו בבריטניה. 


עמק האושר (Happy Valley)


שוטרת מתבגרת ששכלה את ביתה יוצאת למסע גילוי אחר מי שהוביל למותה של ביתה. במהירות העיירה המנומנמת מתגלה כקן צרעות המתפרץ במקומות לא צפויים. כך מושלכים לקלחת מנהל כספים מדוכא, נרקומנים החיים ממנה למנה ושוטרים המנסים לעשות סדר בהמולה. הסדרה לא מיועד לבעלי עצבים חלשים, אך למי שלא מתקשה להירדם גם לאחר סצינות אלימות מוזמנת חוויה שמעלה את לחץ הדם לערכים מסוכנים.
לצופה הישראלי זמינה רק עונה 1 אך מי שיודע להערים על המערכת יכול לצפות בעוד עונהארבע ימים Collateral

חבר פרלמנט הולל, אשת דת החיה עם אישה, חיילת החוזרת משירות קרבי באפגניסטן גופה ומהגרת בלתי חוקית כל אלו הם חומרים שיוצרים דרמה גדולה וקצבית בת ארבע פרקים.  הצצה נדירה למציאות בבריטניה עם הגעתם של הלוחמים והלוחמות המצולקים מהמלחמות השקטות של האי הבריטי באפגניסטן ובמזרח התיכון. גם כאן מהר מאוד קשה להבין מי נמצא באיזה צד ומה מוביל למה, אך למי שיתמיד בצפייה מרתונית (עדיף לראות את הכל ברצף) צפוי ערב קשוח שילווה אותו עוד זמן מה.שומר הראש (Bodyguard)

שתי עונות נהדרות, איש צבא קבע מקבל תפקיד ביחידה המשטרתית האחראית על אבטחת שרת הפנים. בין השניים מתפתח קשר מיוחד החורג מגבולות התפקיד, מלבד זאת לאחר שורה של אירועים חריגים הוא יוצא למסע לגילויה של האמת. בחיפושיו הוא לא בוחל באמצעים, מה שמסכסך אותו עם הממונים אך פותח בפניו תיבות פנדורה שרבים מהם היו מעדיפים להשאיר סגורות ומסוגרות.

חייבים להירגע-  הומור בריטי משובח 


חינוך מיני (Sex Education)

 10 פרקים משעשעים בהם בן למטפלת מינית שאינה שומרת דבר לעצמה, יוצא לעזור לחבריו לשכבה לפתור סוגיות של בינו לבינה. אם התרגלנו בארץ לספריה של סמדר שיר, אליוט שלנו לא לוקח שבויים הוא מסתכל לנערים ולנערות בלבן שבעיניים ומסיר את המסכות. בין לבין הוא מתאהב בנערה המורדת של השכבה,  מסתכסך עם חברו הטוב החפץ להדחיק את אהבתו לבנים, ובעיקר מגלה עוד דברים על עצמו. ערב רומנטי עם נגיעות של הומור!


הצפיה בסטרימינג  פוגעת בשיעורי הפריון בעולם המערבי

איך כל זה קשור לירידה בשיעורי הילודה באירופה ובארה"ב? מחקר חדש, שזכה לתהודה רחבה,  מעלה שזוגות רבים מעדיפים צפיה מרתונית בסדרות על פני קשרים אינטימיים. קשה להאשים אותם, כאשר הציפיה היא בסטרימינג ופרק רודף פרק בהתראה של 4 שניות, קשה לשנות מוד ולעבור לדברים אחרים.  

הנבואה של מיכה שטרית

מיכה שטרית שנטל קצת מרוחה של הנבואה, זיקק את החוויה הזו שנים לפני שמישהו בישראל חשב על סטרימינג, "כבי את הטלויזיה ובואי נלך לישון, כבר הרבה הרבה זמן אני לא מצליח לחלום", מילותיו מהדהדות בי ואני מנסה להכריע לכאן או לכאן, בנתיים נרדמתי על  הספה, הגרון ניחר והטלויזיה ממשיכה לרצד מציעה לי עוד ועוד סדרות שינעימו את הזמן וייקחו אותי למרחבים חדשים של תודעה.  תגובה 1:

  1. המלצות מצויינות! כתבת יפה מאוד, והעלית שאלה מאוד מעניינת בסופו של דבר...

    השבמחק