חפש בבלוג זה

חמשת הפודקאסטים שיעיפו לכם את הפקק-חלק א'
יוצרי הפודקאסטים בארץ הקודש צריכים להודות בראש ובראשונה לישראל כ"ץ, שר התחבורה, ששולט ביד רמה כבר עשר שנים בכבישי הארץ. הצפיפות ברכבות, הפקקים הארוכים בואכה תל אביב החסומה והמסוגרת במרבית שעות היום. יוצרים מאות אלפי שעות של המתנה מורטת עצבים שמקצרות את ימי הנהגים הרואים את חייהם עוברים בסך מבלי יד מנחמת. אל מול השעמום הפושה, שאינו מופג על ידי תוכניות רדיו הממחזרות תכנים אקטואליים זהים משש בבוקר ועד שש בערב, עולה קרנם של הפודקאסטים (תוכניות רדיו בהפקה אישית או ציבורית שמאפשרות צצה לעולמות תוכן מגוונים). התופעה שצוברת בשנים האחרונות מיליוני מעריצים בכל רחבי העולם, לא פסחה על ארץ הקודש שגם בה ישנה התעוררות עצומה של יוצרים שמציעים מכל טוב הארץ, בכל תחום ולכל מצב-רוח.  
בשנה האחרונה הורדתי כמה אפליקציות, הצטרפתי לקבוצות בפייסבוק ושאלתי חברים (תודה לנאור, ליאת וירין) ואט אט יצרתי לעצמי פלייסט שהופך את הפקקים לא רק לרעה נסבלת, אלא לחווייה מחכימה ולעיתים אף משעשעת. משום שנראה שהבחירות האחרונות לא הביאו עימן בשורה, ושכ"ץ ומדיניותו עתידים ללוות אותנו גם בשנים הקרובות, אני מצרף את הרשימה שלי לפקקים הבאים עלינו לטובה.
היסטוריה גדולה בקטנה- תחילתו של המיזם בדף פייסבוק אותו ניהל, ניל בר,  מסטרנט  להיסטוריה שרצה להפיץ את אהבתו למדעי הרוח ברבים. הדף צבר תאוצה והגיע למעל ל-80,000 עוקבים, לאור ההצלחה ניל  חבר לעודד פוירשטיין ויחד הם החלו ביצירת תוכנית שמבוססת על ראיונות עם טובי ההיסטוריונים בישראל. בשילוב ייחודי של הומור וידע השניים מצליחים בכל תוכנית לפתוח עולמות למרחבים חדשים של ידע: כיבוש אמריקה, מגלי ארצות, כותבי ביוגריופית בעת החדשה המוקדמת והיסטוריה עדכנית של הפוליטיקה הישראלית. תענוג צרוף שתמיד מחדש ומעניין.
חצי שעה של השראה עם ערן גפן-  בעל חברת הייעוץ האסטרטגי, ערן גפן, מציע תוכנית שכולה השראה. בכל תוכנית מתארח אורח מרתק מהעולם העיסקי או החברתי. כלל המרואיינים בחרו בדרכים לא שיגרתיות, התמסרו לרעיונותיהם והצליחו לאחר עבודה קשה להגיע לתוצאות מעוררי השתאות. הפרקים קצרים, השאלות חדות ובסיום ההאזנה עוטפת אותך תחושה שיש לנו כוחות עצומים כיחידים וכחברה וכל שנותר הוא לחבר בין הקשרים ולבנות יחד חברה טובה יותר.
HR2Go- ליאת לזר סמנכ"לית משאבי אנוש בעברה החליטה לאחר פיטורים מפתיעים לקחת את גורלה בידיה ולצאת לדרך חדשה כעצמאית. כך היא רתמה את שנות ניסיונה, את יכולותיה האנליטיות ואת היכולת למצוא את העיקר בין ים המלל ולהציע לעולם משאבי האנוש ידע מזוקק ומחדש. הפרקים בני שלושים דקות פותחים דלתות לסוגיות שאינן מונחות רק בחדרי מנהלות משאבי אנוש, אלא הן מנת חלקו של כל מנת שמוביל צוות. פיתוח עובדים, חשיבה יצירתית, עבודה בצוותים רב תרבותיים ומיזמים שיוצרים הזדהות של העובד עם החברה. התוכנית מבוססת על ראיונות עם  מנהלות ומנהלים שהופכים את התחום שבתחילה נראה טכני לעולם מרתק שפוגש מרחבים של דעת.
עושים פוליטיקה עם דפנה ליאל- דפנה היא עולם ומלואו של ידע פוליטי, כטבעו של המדיום הטלוויזיוני דקות השידור הן מעטות והיכולת להעמיק היא מוגבלת.הפודקאסט הוא הזדמנות נפלאה להעמקה, המבנה הקבוע בו בתחילה דפנה נותנת מעין מפת התמצאות ולאחריה יוצאים למסע למיטיבי לכת בהחלט מאפשר גם לשועלים בתחום וגם למתחילים להנות משעה של ניתוחים, ולהצצה מאחורי הקלעים.
Tribe of Mentors-טים פרייס הקדיש תקופה לא מבוטלת על מנת ללקט עצות מעוררות השראה ממובילים בתחומים שונים: עסקים, ספרות, קולנוע ועמותות. באמצעות שורה של שאלות הוא ביקש מהם למפות את הדרכים שסייעו להם להגיע להצלחה, את מיטב התשובות הוא כינס בספר שמלווה גם בתכנית פודקאסטים מרתקת, שאינה נופלת לקלישאות ונותנת כיווני חשיבה למי שרוצה להכניס בחייו תובנות שיאפשרו לו להתפתח לעולמות חדשים.היסטוריה לילדים
- כמו דברים נוספים בחיים, ילדים רואים את הוריהם ומנסים ללכת בדרכיהם (עד גיל ההתבגרות, הילדים שלי עוד צעירים). ובכן רונה ביתי הבכורה מצאה עניין רב בהיסטוריה לילדים בהנחייתו והפקתו של אחד ממיסדי הז'אנר בישראל, יובל מלחי. פרקים העשויים לעילא תוך התאמה לעולמות המושגים של ילדים בגילאי בית ספר היסודי. כל פרק לוקח את הילדים למסע נהדר בהיסטוריה הלאומית והכללית. בקיצור בהחלט חוויה מעשירה שמכניסה את הילדים לתלם.  
כמובן שיש עוד המונים ואני תמיד בהתלבטות אם להמשיך בנתיבים המוכרים או שמע לפנות לכיוונים חדשים ולהתנסות. משום שההיצע אדיר אני משתדל ללכת בעקבות המלצות, אשמח לעוד המלצות של קוראים שרוצים להעשיר את שעות הפקקים שלי.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה